Piaskowanie

Bez względu na to czy potrzebujesz przygotować element do malowania, musisz go najpierw oczyścić, inaczej wypiaskować. Piaskowanie ostatnio stało się modne i najczęściej wykorzystywane jest przy felgach, grzejnikach, oraz innych elementach metalowych.

Chcesz uzyskać WYCENĘ

napisz do nas !

lakiernia@elplast.com.pl

infoPodstawowe informacje

Dzięki obróbce strumieniowo-ściernej uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię. Pozbywamy się brzydkich powłok, przygotujemy powierzchnię do malowania. Na życzenie Klienta możemy pozostawić powierzchnię wypiaskowaną bez konieczności malowania.

Obróbka metodą piaskowania doskonale usuwa stare powłoki lakiernicze, gumowe, i inne zanieczyszczenia. Jest to metoda szybsza i skuteczniejsza od tradycyjnego szlifowania.

Stanowi również doskonałe przygotowanie powierzchni przed takimi czynnościami jak: cynkowanie, spawanie, naprawianie metali, dzięki uzyskaniu odpowiedniej czystości i struktury powierzchni. Metodę strumieniowo-ścierną wykorzystuje się również do ujednolicania wyglądu powierzchni, jej utwardzania, oczyszczania ze starych powłok ochronnych.

Zastosowanie

- Felgi stalowe i aluminiowe
- Ramy rowerowe
- Dekoracje, meble ogrodowe i biurowe
- Grzejniki
- Elementy wielkogabarytowe
- Bramy, ogrodzenia
- Konstrukcje stalowe
- Akcesoria i karoserie samochodowe

i wiele innych przedmiotów stalowych i aluminiowych

1431813696_SearchŚcierniwo, Dokładność

Piaskowanie przypomina szlifowanie powierzchni, jednak przy użyciu tej metody otrzymujemy powierzchnie równiejsze i z odpowiednią szorstkością wymaganą do malowania. Piaskowanie pozwala również z dużą dokładnością oczyścić trudno dostępne miejsca lub zakrzywienia, do których nie moglibyśmy dotrzeć stosując inne metody.

Dodatkowo istnieje kilka klas piaskowania do wyboru, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać lub jakie są wytyczne dla materiałów w zależności od ich zastosowań.

Przygotowanie powierzchni do malowania

piasekNajczęściej stosowaną metodą oczyszczania i przygotowywania powierzchni do malowania jest piaskowanie.

Jest to jeden z kluczowych elementów w procesie malowania. Od tego etapu zależy jakość powłoki lakierniczej (równy kolor, gładka i wytrzymała powierzchnia).

 

Czas realizacjicalendar

Czas wykonywania usługi staramy się dopasować do potrzeb Klienta i zazwyczaj nie przekracza kilku dni roboczych.

Piaskowanie

polega na działaniu strumienia ścierniwa wyrzucanego w kierunku obrabianej powierzchni. Metoda ta pozwala na optymalne przygotowanie powierzchni do malowania lub oczyszczenie elementów z farb, zabrudzeń itp.

Realizacje